Ukraine Статьи Українською

Що чекає на туристів цього літа

Всі вітчизняні курорти опинилися заручниками ситуації з коронавірусом і чекають закінчення карантину, щоб знову радувати туристів своєю гостинністю. 20 травня Кабінет міністрів України одноголосно затвердив перелік нових карантинних послаблень, серед яких є робота закладів розміщення та підтвердив, що карантин в Україні триватиме до 22 червня, за умови дотримання усіх критеріїв етапу виходу України з карантину. Як курорти на Чорному та Азовському морі готується до сезону, розповіла керівник туристичного порталу More.ks.ua, к.е.н. Катерина Шилкіна.

«Зазвичай у цей час спостерігається активна підготовка до зустрічі туристів. Через карантин плани багатьох власників пансіонатів і готелів на узбережжі Чорного і Азовського морів довелося коригувати і підлаштовувати під наявні реалії. Залізний Порт, Арабатська Стрілка, Затока, Коблево – усі курорти активно готуються до туристичного сезону.

Арабатська Стрілка – один із курортів України, який дуже оптимістично налаштований на роботу та готується зустрічати гостей. Генічеський район – один із перших офіційно розпочав підготовку до туристичного сезону. Чимало власників готелів занепокоєні вимушеним затишшям, проте усі розуміють, що після зняття карантинних обмежень, туристи хочуть отримати максимально комфортні та безпечні умови відпочинку.

maxresdefault-1-23487b1f-club

Бердянська коса, Арабатська Стрілка, Федотова коса та Пересип у Кирилівці мають великі переваги у порівнянні з іншими курортами, оскільки широкі пляжі та велика відстань між пансіонатами надають можливість максимально безпечно проводити відпочинок та тримати дистанцію.

Молодіжні курорти Затока, Коблево та Залізний Порт хоча і стурбовані зараз відсутністю туристів, все одно ведуть підготовку до зустрічі гостей. За цей рік з’явилися нові пансіонати, які у липні вже будуть відчинені.

У травні поодинокі туристи проводили самоізоляцію на березі Азовського та Чорного морів. Пансіонати пам’ятають великий попит на відпочинок у 15-му році та прогнозують не меншу потребу у відпочинку після карантину.

b7283ddc857ee80c71259200671d53a6

Пансіонати схиляються до думки, що масове бронювання путівок буде відбуватися після того, як запрацює залізничний транспорт та буде відомий розклад потягів, оскільки переважна більшість туристів приїздить до курортів саме потягом.

Як показує статистика відвідування сайту more.ks.ua, кількість людей, які шукають відпочинок в Україні, починає потрохи збільшуватися і станом на 18 травня перевищує 3 тисячі осіб. Це, зрозуміло, не ті показники, які зазвичай є в цей період, але сама по собі позитивна тенденція збільшення попиту говорить, що туристи зацікавлені у відпочинку».

ввввв

ЯК ЗАРАЗ ВІДБУВАЄТЬСЯ БРОНЮВАННЯ ВІДПОЧИНКУ НА КУРОРТАХ УКРАЇНИ

 • Деякі пансіонати вже зараз приймають бронювання номерів на липень-серпень.
 • Деякі включили літні номери телефонів, але бронь не приймають, допоки не буде відома дата відновлення роботи громадського транспорту та залізничного сполучення.
 • Деякі заклади розміщення вже зараз приймаюсь гостей для проведення комфортної самоізоляції.
 • Взимку заброньовані путівки заклади розміщення переносять на інші дати без штрафних санкцій.

c18he5_3_true

ЯК ПАНСІОНАТИ ТА ОТЕЛІ ПЛАНУЮТЬ ОРГАНІЗОВУВАТИ БЕЗПЕКУ ТУРИСТІВ?

Багато пансіонатів вже зараз думають над тим, як будуть забезпечувати безпеку туристів та яким чином залучати відпочиваючих. Основні нововведення, які будуть використовувати пансіонати – це:

 • антисептики і санітайзери на території і в номерах;
 • додаткова дезінфекція приміщень хімічними засобами і бактеріальними лампами;
 • температурний скринінг відпочиваючих і персоналу;
 • масковий режим (у всякому разі до тих пір, допоки остаточно не буде завершено карантин).

Нагадаємо, що 18 травня були опубліковані проекти тимчасових рекомендацій̆ роботи готелів та автотранспортних перевезень, під час ІІ та ІІІ етапів виходу з карантину, які вже з другого 23 травня дозволяють працювати готелям та іншим закладам розміщення, окрім хостелів.

1-more-zatoka

ЧИ БЕЗПЕЧНО КУПАТИСЯ В МОРІ?

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко заявив, що в цьому сезоні ми зможе купатися. «Ми провели ряд консультацій з інститутом епідеміології і інфекційних хвороб Національної академії медичних наук. Фахівці підтвердили, що морська сіль разом з ультрафіолетовим випромінюванням сонця знищує збудника коронавирусной хвороби. Пляжний сезон буде дозволено відкрити», – заявив він.

ууууу

ЯКІ ЦІНИ НА ВІДПОЧИНОК В УКРАЇНІ ЦЬОГО ЛІТА

 • номери економ та приватний сектор орієнтуються на ціни 100-150 грн/. особу;
 • стандарт із кондиціонером, душем та туалетом у номері – від 250 до 500 грн;
 • номери люкс у готелях з басейном коштують від 500 до 2500 грн./особу на добу.

Більшість готелів не піднімали вартість проживання під час карантину, тобто ціни залишилися на рівні минулого року. Деякі заклади встигли оновити ціни до карантину, але таких небагато, переважно, це – великі готельні комплекси, які працюють увесь рік.

1496393323_zatoka-plyazh

ДЕ В УКРАЇНІ НАЙНИЖЧІ ЦІНИ НА ВІДПОЧИНОК

Найдешевші морські курорти України можна розмістити у такому рейтингу:

 1. Арабатська Стрілка, Скадовськ, Хорли, Грибівка;
 2. Бердянськ; Коблево;
 3. Затока, Залізний Порт;
 4. Одесса.

Готелі Одеси, наприклад, які пропонують басейн, харчування, аніматорів для дітей, за тиждень проживання виставляють рахунок до 1000 доларів за номер на двох. Для порівняння, курорти Туреччини за такі самі гроші пропонують приблизно аналогічний сервіс. У Карпатах трошки інша ситуація – туристі їдуть на відпочинок і літом, і взимку, тому ціни менші, вибір житла – більший, а рівень комфорту – вищий.

peschanye_plyazhi_turcii

ЩО БУДЕ ІЗ МІЖНАРОДНИМ ТУРИЗМОМ

Орієнтовна дата перших вильотів з туристами на борту  – 15 червня, хоча більшість країн планують відкритися для туристів з 1 липня. Більш точна картина буде відома трохи пізніше.

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *