KinoTravel Українською

Огляд фільму: “Крик” (2022)

Автор: Артем Скорина

Мене важко назвати фанатом франшизи «Крик». Коли на екрани кінотеатрів вийшов перший фільм цієї серії, мені було всього 6 років, тож я точно не потрапляв в його цільову аудиторію. Дізнався ж про цей фільм, як це не смішно звучить, вже з пародії на нього: «Дуже страшне кіно». Напевно, саме тому цей образ вбивці в масці привида в мене асоціювався більше з комедійним персонажем. Оригінальні фільми я вже подивився значно пізніше.

Франшиза «Крик» не є типовим фільмом жахів. Вона розрахована на молоду аудиторію, тому поєднує в собі багато жанрів включно з детективом і комедією. Напевно, саме тому вона й має так багато поціновувачів у всьому світі. Зараз, через 11 років після попереднього фільму, 13го січня на екрани кінотеатрів виходить нова, п’ята частина серії, в назві якої не стали писати цифру «5», а назвали просто «Крик».

Як на мене, то творці фільму добре відчули атмосферу попередніх частин, тому осучаснивши її, гарно відтворили на екрані. Фільм починається знову з замаху на вбивство: в будинку лунає телефонний дзвінок стаціонарного телефону. Дівчина Тара дивиться на нього як на пережиток минулого, але піднімає слухавку. Чоловік задає їй вже знайоме питання: які фільми жахів вона любить? Отримавши відповідь, яка його не задовільнила, він в масці привида нападає на неї і завдає багато ножових поранень. Про це дізнається сестра Тари Сем і разом зі своїм хлопцем повертається в своє рідне містечко, щоб допомогти Тарі та запобігти новим нападам.

Перша половина фільму має доволі напружену атмосферу. Нам все більше наганяють саспенса, що зрештою ти аж затримуєш дихання, переживаючи за героїв. Детективна складова в фільмі також доволі цікава. Глядачу дають можливість погратися в слідчого і здогадатись хто ж вбивця. Особисто я здогадався десь на середині, але спостерігати все одно було цікаво. Тим паче, що режисери зберегли гумор, чим самим зробили перегляд ще цікавішим. Загалом фільм вийшов доволі непоганим, хоч любителям класичних фільмів жахів деякі моменти точно не сподобаються. Йти на нього раджу з піднесеним настроєм і не сприймати його надто серйозно. Тоді задоволення від перегляду отримаєте точно.

Kino 7/10

Travel 6/10

Прем’єра в Україні: 13 січня 2022 року

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *